Tento článok by ťa mohol povzbudiť :)

Autor: Ondrej Kobela | 20.1.2012 o 0:50 | Karma článku: 5,30 | Prečítané:  1137x

Často rozmýšľam, čo treba robiť, čo zlepšiť, kadiaľ smerovať, čo všetko ešte musím spraviť, koľko toho sa ešte naučiť do školy, atď- jednoducho stále niečo...A myslím si, že nie som sám. Každodenné zaťaženie. Často sa však  potom stane, že nestihnem zachytiť "TO", čo dokáže spraviť z dna tak jedinečný moment. A keď sa mi to náhodou podarí- vždy ďakujem Bohu, keď sa aspoň na chvíľu dokážem zastaviť, vyčariť úsmev ..a začať sa radovať :)

 

 

Aj keď tieto riadky budú možno niekoho nudiť, niekomu to príde ako zabitý čas- mojou snahou bude, nech sme viacej, ale naozaj oveľa viacej zameraní na tie dobré veci, než na tie zlé.

A niekedy stačí naozaj tak malo. Známa pieseň z youtubu, spomienka z detstva na nejakú vilomeninu a hneď je počuť smiech .

Keď si uvedomím, že veľa ľudí by sa mohlo radovať v živote a nerobia tak a to len preto, že sú zameraní na to negatívne, príde mi to čudné. A to vôbec nechcem podceňovať problémy, ktoré majú. Ale odkedy sú problémy/ starosti tie, ktoré nám vládnu? Viem, že sa to veľmi ľahko píše, ale keď začnete nad tým rozmýšľať a nejakým zázrakom sa vám podarí povzniesť sa nad to všetko, tak by ste mali mat aspoň o kúsoček lepšie, nie? Teda aspoň u mňa to funguje.  Mať jasný cieľ , prečo žijem a pre čo žijem. (alebo len neustále krútenie dni dookola? )

Dôvody, "vďaka" ktorým často nie som radostný a otvorený : neustále sa vŕtanie v sebe a neustále riešenie vlastných problémov; neustále sa ponáhľanie niekam a pritom absolútne netuším, prečo sa ponáhľam;  prílišné zameranie sa na média- správy- potom sa na mňa ten negativizmus nalepí a nejde dole;  robenie veľa veci naraz a pritom žiadnu na 100% - určíte to poznáte: keď sa učím, rozmýšľam, prečo nie som niekde vonku, keď som niekde von, rozmýšľam, prečo viacej nepomáham doma, keď upratujem, vravím si: mal by som sa viacej učiť.

Ďalší a taký dosť osobný dôvod je, ktorý podľa mňa človeka oberá tu pravú radosť, je: nečistota. (ti, ktorý nezažili ten rozdiel- tak tomuto jednoducho nepochopia- to jednoducho treba zažiť). Len škoda, že veľa takýchto veci je teraz tak ľahko dostupných- skoro už všade- reklama, filmy, web. Keď je človek od tohto čistý- akoby začal pociťovať istú silu v sebe- sila budovať, sila obetovať sa pre druhého. Sila robiť veci nie pre seba, byt otvorený, úprimný a isť na hlbinu. (toto je asi na dlhšiu debatu ...) Dúfam, že ste zažili niečo podobné a že viete, čo mám na mysli. Keď sa očákavania zmenia na prázdnotu...

Ako vraví nadpis článku- tieto riadky by ta mali vzbudiť? Prečo? Ako? Preto, lebo ak sa zameriavaš na tie dobré veci, ktoré sú v tebe, okolo teba ( a nepresvedčíš ma, že v tvojom živote nie sú), tak na 110% budeš šťastnejší, než si teraz- aspoň o trošku. :)

A nebude ani tak strašne vadiť, ak tých veci nebude nejako veľmi veľa. O to kvalitnejšie a hlbšie budú tie, ktoré más. Možno rodina, priateľ, priateľka, spolužiaci, ktorých možno zatiaľ až tak do hĺbky nepoznáš.

Tomuto svetu tak strašne chyba láska.  A pritom to nie je také strašne ťažké rozdávať ju.

Jedna z kľúčových veci, prečo sú ľudia nešťastní- sú vzťahy. Neúprimnosť, pretvárka, chvíľková záležitosť, sebectvo, závisť, nestálosť.  Trúfam si povedať, že človek, ktorý ide do vzťahov ( a je jedno, do akých) s tým, že túži budovať- prijme ťažkosti ako challenge, nie ako niečo negatívne.

Nakoniec ostáva len otázka, že odkiaľ brať to naplnenie- rozdávať to dobro. Viem, že veľa ľudí so mnou nebude súhlasiť, ale "TO" , po čom túži každé jedno srdce, sa dá nájsť v Bohu. Ja iný pravý zdroj nepoznám. Niekto môže tvrdiť niečo iné a ja to plne rešpektujem .

Želám ti teda, nech si jednoduchý a otvorený, nech sa nebojíš budovať vzťahy a uvidíš, že sa to rozbehne dobrý smerom. Nech budeš žiť to, že dávať je vždy viac, než brať.

Budem ti držať palce.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?