Prečo viac investujeme do užívania si, než do medziľudských vzťahov

Autor: Ondrej Kobela | 26.1.2012 o 22:53 | (upravené 27.1.2012 o 0:19) Karma článku: 9,09 | Prečítané:  2035x

Všetko, čo ľahko získame, bez námahy, bez úsilia, nemá pre nás špeciálnu hodnotu-  nie sme schopní si to vážiť. Zahľadenosť do seba a výkriky po krátkodobých uspokojeniach nás nútia, aby sme si vybrali radšej rýchle "naplnenie" , než dlhý a namáhavý  boj o kvalitné a hlboké medziľudské vzťahy, ktoré sa však len tak ľahko nerozpadnú... Pozrieme sa na jedno veľké klamstvo, do ktorého hlavne muži tak často padajú.

 

Ak náhodou ešte neviete, o čom je reč, skúsim ísť rovno k veci.  Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, čo vysáva medziľudské vzťahy, prečo je niekedy tak strašne ťažké obetovať sa za toho druhého, pomôcť mu- keď nemáme čas? Ako je niekedy neskutočne náročné počúvať toho druhého?? Prečo namiesto budovania vzťahov sa  hádame a zameriavame na chyby toho druhého? Kam zmizla tá túžba byť tu vždy pre svojho milovaného, milovanú ?

A rozmýšľali ste niekedy nad tým, prečo v dnešných dňoch je tak strašne in byť nečistý, flirtovať, vyzývavo sa obliekať, dávať sex , vášeň a nespútané zážitky na prvé miesto- či už v akejkoľvek reklame, filmoch, v seriáloch,  literatúre, či pomaly na akýchkoľvek webových stránkach?   V týchto dvoch veciach treba hľadať  spojitosť.

Teraz prosím dávajte veľký pozor- hlavne muži :) . Prečo podľa vás sa tak strašne často radi zvodne pozeráme na druhé pohlavie, prečo tak strašne muži túžia si to rozdať s niekým?  (Niekomu sa tieto riadky môžu zdať hanebné, ale buďme k sebe úprimní- aj keď tieto veci nevyslovujeme nahlas- v našej mysli sa dennodenne odohráva toľko románikov, nevier, že sa to nedá ani spočítať, už to berieme ako každodennú súčasť života. ) Mnohí si poviete: „Veď to robí každý. " Ale nevšimli ste si, že sme na to tak veľmi zameraní ?? Len a len na telo- znovu a znovu- opäť si užiť- a znovu. A náhodou ak nie naživo, tak sa uspokojíme aspoň s hriešnymi myšlienkami. Akoby pudy nad nami vládli- usmerňovali nás. Zrazu však prichádza niečo veľmi ...nepríjemné.

Už viete čo?  Stavím sa, že každý mladý chalan, ako aj muž-  to zažil.  Prázdnota. Tá obrovská, ničivá prázdnota....nič viac- to je všetko?  A po prázdnote prichádza sklamanie, uzavretosť, niekedy agresivita, nechuť robiť niečo namáhavé- človek by sa najradšej uzavrel sám do seba. Skúsi to ešte raz- reku že asi nešiel dosť do hĺbky, avšak tá prázdnota sa len a len rozžeraví, hanba a nenaplnenie sa výrazne prehĺbi a človek len prázdne hľadí do prázdna a nechápe.  V takýchto momentoch sa v podstate nedá ani radovať- maximálne sa pretvarovať.  A o tomto klamstve som hovoril na začiatku. Na začiatku to vyzerá tak očarujúco...a ako to potom dopadne...

Áno- ak človek hľadá vo vzťahu len užívanie- vzťah ho nebude napĺňať.

Čuduješ sa, že nie si šťastný, že tvoje vzťahy sú  bieda? Skús sa namiesto pozerania posteľových scén a zvodných modeliek skôr poriadne pozhovárať so svojimi priateľmi, nebáť sa isť do hĺbky, byť otvorení k nim a čoskoro zažiješ zmenu.

Môžeme sa staviť, že ak budeš viacej investovať do svojich kamarátov, rodiny- do svojej priateľky/ priateľa, zrazu sa v tebe objaví akási sila- sila iśť ďalej, ísť do hĺbky, sila nebyť na tomto svete pre seba- ale pre svojho milovaného/ milovanú. Kto tu zmenu nezažije- týmto slovám jednoducho neuverí a bude tvrdiť, že je to somarina. Aj ja som si to myslel.  Človek o toľko prichádza....o tak strašne veľa, keď sa vŕta v týchto veciach- je to smutné.

Možno si to teraz u niekoho pokazím, ale mám tu niečo pre ľudí, ktorí veria , že sv. spoveď má zmysel: nebojte sa byť v nej otvorení a vyznať svoj hriech. Ručím vám za to ,že vám  pomôže.  Ostatným držím palce- nech nájdete spôsob, ako svoje vzťahy očistiť- nech opäť budú prekvitať.  Čistota totiž nie je mýtus, ktorý patri do minulosti. Pravé kvôli tomuto je tak strašne veľa mladých ľudí vyprázdnených- prázdne tvare- prázdne srdce- prázdne vzťahy. A nenapravia to dobrým účesom, novou košieľkou, ani populárnymi rečami.

Želám ti teda veľa síl, nech sa nebojíš budovať, aj keď to bude ťažké. Ale kedy si počul, že tie ľahké veci stoja za to? Kedy si  počul, že ľahké veci nás dôkazu naozaj naplniť a spraviť šťastným??

A na záver:

(parafráza otca Mariana Kuffu:)  Mnoho ľudí dnes vraví, aký je sex dôležitý, že je to top v našich životoch, že to napĺňa človeka, robí ho šťastným, ale keď slúžim omšu a vidím v predných laviciach tie prázdne tvare prostitútok, nemám taký dojem.

(ďalšia parafráza :) Že vraj takmer nič nie je horšie, než po sexe pocítiť tú strašnú prázdnotu, že nie je niečo viac, nie je niečo hlbšie. Že človek mal také obrovské očakávania, ktoré sa nenaplnili.

Štatistika: Tretina všetkých sťahovaných dať z internetu je pornografia. Chápete, čo sa ukrýva pod týmto číslom?   To, čo tak strašne často robíš na internete, ťa vyprázdňuje a pripravuje o kvalitné vzťahy- možno raz z tvojom ženou, budúcou matkou tvojich detí.  Uvažuj nad tým.

Since sex got easier to get, love got harder to find

 

(P.S. :Nemyslíte si prosím vás, že všetko, o čom tu píšem, som priamo zažil. To nie je pravda- niektore veci su  tu pisane pre ludi do manzelstva.  . Tak aby ste si nemysleli, že som nejaký sukničkár- ved mam len   19 rokov ... )

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

EKONOMIKA

Slovák vytvoril nový dizajn pre TANAP, majú oň záujem

Baví ho, keď sa môže podieľať propagácii Slovenska.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.


Už ste čítali?