Miesto, kde ide o všetko

Autor: Ondrej Kobela | 6.8.2012 o 22:09 | (upravené 6.8.2012 o 23:15) Karma článku: 5,66 | Prečítané:  430x

Cez leto máme možnosť zavítať na rôzne tipy festivalov, každý podľa svojho gusta. U mňa zatiaľ víťazí Campfest v Kráľovej Lehote pri Liptovskom hrádku. Prečo? Lebo odtiaľ odchádzam vždy oveľa viac šťastný a naplnený, než som bol predtým.

 

Sme ľudia rôznych chutí a preto nechodíme všetci na jedno miesto. Našťastie nie sme až tak od seba odlišní, aby sme si užívali leto každý niekde inde.

Ak človek túži prísť na festival, kde od vstupnej brány namiesto ohorkov od cigariet cíti netradičné naplnenie a iskru, ak chce zažiť vzťahy, ktoré majú svoju hĺbku,  určite stojí za to spraviť si výlet do tohto malebného regiónu v Nízkych Tatrách.

Pár dní dozadu skončil kresťanský festival, kde sa spájajú kresťania zo všetkých možných smerov (evanjelici, protestanti, katolíci, baptisti, atď.) , aby tu prežili naozaj úžasný čas- nielen medzi sebou, ale aj spolu s Ním.

Raz som dostal od mojej spolužiačky otázku. Ako je možné, že existuje tak málo kresťanov, u ktorých ich viera priamo spôsobuje, že oveľa viac milujú, pomáhajú druhým? Spolužiačka pokračovala. „ Prečo poznám len takých veriacich, u ktorých ich viera nemá priamy vplyv na ich bežný, každodenný život, ba dokonca sú menej šťastný a viac zahľadený do seba? " Bola to jedna z najťažších otázok, akú som kedy dostal.

Možno dôležitejšie, než hľadanie vinníka, ktorý je zodpovedný za túto skutočnosť, je podľa mňa hľadanie spôsobu, ako tento fakt zmeniť.  Spôsob, ako sa z bežného človeka, ktorý je buď tradičný veriaci, no jeho viera nemá priamy vplyv na jeho život, nenapĺňa ho alebo človeka, ktorý hľadá zmysel života, sa stane človek so živou vierou- vďaka ktorej bude lepším človekom, než neveriaci.

Môžem s hrdosťou povedať, že Campfest je určite jedno z takýchto miest, kde takúto premenu môžeme zažiť na vlastnej koži.

Tohtoročná téma bolo jedno slovo: všetko.  Ak človek nie je šťastný ( čo podľa výskumov cca 75% ľudí nie je) - potrebujeme spraviť výraznú zmenu vo svojom živote- potrebujeme zmeniť to hlavné- svoj cieľ .

Zmeníš to hlavné, zmeníš všetko. Prehodnotíš svoje rozhodnutia, postoje, zmeníš všetko.

Ak som veriaci, ale v mojom rebríčku hodnôt nie je na prvom mieste : láska, vzťahy, tak potom som pseudo-veriaci, a absolútne sa nečudujem tvrdeniam ateistov, ktorí vyhlasujú, že oni Boha nepotrebujú.

Ak teda nie si šťastný ( čo by podľa výskumov cca tri štvrtina čitateľov tohto článku nemala byť), neboj  sa skúsiť túto zmenu.


...My sa nepretvarujeme, že nás Boh napĺňa . My to žijeme každý deň a snažíme sa to rozdávať ďalej...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kollár ležal na špeciálnom oddelení. Nemal prijímať návštevy ani nahrávať videá

O tom, že počas hospitalizácie vystúpil v televízii, nemocnica nevedela.


Už ste čítali?